Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/multicreo/domains/dziecimiedzyslowami.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/multicreo/domains/dziecimiedzyslowami.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/multicreo/domains/dziecimiedzyslowami.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706 Regulamin – Księgarnia Dzieci Między Słowami

Regulamin

 INFORMACJE OGÓLNE:

Sklep internetowy znajdujący się pod adresem: www.dziecimiedzyslowami.pl jest własnością firmy:
Między Słowami
Katarzyna Salczyńska
ul.Podhalańska 21a
34-700 Rabka-Zdrój
NIP 6931884493

tel.     883 122221
mail. kontakt@dziecimiedzyslowami.pl
fb.     /dziecimiedzyslowami/

Wszelkie informacje, dotyczące ewentualnych niejasności związanych z produktem czy realizacją zamówienia można uzyskać w każdej chwili, kontaktując się w dowolny sposób, korzystając z danych kontaktowych.

Sprzedaż odbywa się przez Internet. Wypełnienie formularza zamówienia dostępnego na stronie internetowej jest równoznaczne ze słożeniem oferty kupna danego towaru. Zawarta zostaje w ten sposób umowa na odległość pomiędzy zamawiającym – zwanym dalej Nabywcą, a księgarnią internetową Dzieci Między Słowami, zwaną dalej Sprzedawcą.

 

ZAMÓWIENIA I REALIZACJA:

 

 1. Nabywca składa zamówienie poprzez prawidłowe wypełnienie formularza dostępnego na stronie, po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem sklepu.
 2. Zamówienia w takiej formie przyjmowane są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, natomiast ich realizacja odbywa się od poniedziałku do piątku, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.
 3. Po złożeniu zamówienia do Nabywcy zostaje przesłana wiadomość e-mail z informacją o złożonym zamówieniu.
  Realizacja zamówienia następuje, gdy do Sprzedawcy dotrze informacja zwrotna od Nabywcy z potwierdzeniem złożonego zamówienia.
  Potwierdzenie zakupu zostaje wysłane w formie elektronicznej na adres podany w formularzu zamówienia. W tym momencie dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy Sprzedawcą , a Nabywcą.
 4. Nabywca może wprowadzić zmiany w zamówieniu lub wycofać je do momentu jego wysłania, jedynie po uzgodnieniu tego ze Sprzedawcą, poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny.
 5. W wyjątkowej sytuacji pojawienia się problemów z realizacją zamówienia lub dostępnością którejś z zamawianych pozycji Sprzedawca kontaktuje się z Nabywcą w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia, w sprawie ustalenia ewentualnych zmian w sposobie jego realizacji.
 6. Sprzedaż promocyjna i wyprzedażowa objęta jest ograniczoną liczbą towarów, a realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania ich potwierdzeń, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.
 7. Sprzedawca zastrzega sobie możliwość odstąpienia od realizacji zamówienia w przypadku podania nieprawdziwych, niepełnych lub błędnych danych i braku możliwości kontaktu z Nabywcą.
 8. Czas realizacji zamówienia wynosi od 24 godzin do 5 dni roboczych i zależny jest od dostępności towaru ( czy dana pozycja znajduje się w magazynie księgarni, czy konieczne jest jej sprowadzenie) oraz wybranego sposobu płatności ( w przypadku przelewu realizacja następuje po zarejestrowaniu wpływu należnej kwoty na konto Sprzedawcy)
 9. Dowodem zakupu jest paragon fiskalny. Na życzenie sklep wystawia również faktury VAT.
 10. W przypadku wybrania opcji odbioru osobistego, prosimy o zgłoszenie się do naszej księgarni stacjonarnej: Między Słowami, ul.Podhalańska 21a, 34-700 Rabka-Zdrój, po otrzymaniu maila z informacja zwrotną, że zamówienie zostało skompletowane i czeka na odbiór.
 11. Istnieje możliwość złożenia indywidualnego zamówienia, dotyczącego tytułów, których nie ma na stronie sklepu-zapytania prosimy kierować na adres: kontakt@dziecimiedzyslowami. Szczegóły  dotyczące realizacji takiego zamówienia będą ustalane następnie drogą mailową lub telefoniczną pomiędzy Nabywcą a Sprzedawcą.

 

CENY I PŁATNOŚCI :

 

 1. Ceny towarów znajdujących się w sklepie internetowym podane są w polskich złotych i zawierają podatek VAT.
 2. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Nabywcę zamówienia.
 3. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wycofywania produktów ze sprzedaży oraz przeprowadzenia i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
 4. Ceny produktów oferowanych w sprzedaży internetowej mogą różnić się od tych w księgarni stacjonarnej. Promocje i specjalne oferty cenowe w sklepie stacjonarnym i internetowym nie łączą się.
 5. Istnieje możliwość wysyłki towaru do dowolnego miejsca poza obszar Rzeczpospolitej Polski pod warunkiem, że Nabywca pokryje całkowity koszt przesyłki. Szczegóły dotyczące realizacji takiego zamówienia powinny być uzgodnione poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny.
 6. Koszty związane z dostawą zamówionych produktów pokrywa Nabywca.
 7. Dostępne formy zapłaty za zamówiony towar:  płatność przy odbiorze pobierana przez kuriera/listonosza; przedpłata przelewem na konto bankowe; płatność gotówką lub kartą płatniczą przy odbiorze osobistym w księgarni stacjonarnej.
 8. Koszt wysyłki przy zamówieniu powyżej 249 zł na terenie Polski pokrywa Sprzedawca.
 9. Informacja o koszcie wysyłki jest dostępna w trakcie dokonywania zamówienia na formularzu zawierającym zestawienie                                zamówionych towarów.

 

ZWROTY I REKLAMACJE:

 

 1. Nabywca zobowiązany jest do odbioru zamówionego towaru i uregulowania należności za zamówienie zgodnie z wybraną formą płatności. Nabywca może odmówić odbioru zamówionego towaru jedynie w przypadku stwierdzenia w trakcie odbioru przesyłki jej uszkodzenia.
 2. Nabywca ma prawo zrezygnować z zakupionego towaru, bez podania przyczyny, w ciągu 7 dni od dnia odbioru przesyłki, poprzez wysłanie oświadczenia na adres mailowy: kontakt@dziecimiedzyslowami.pl
 3. Zwroty dopuszczalne są tylko w przypadku towaru w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, jeśli towar nie jest w żaden sposób zniszczony oraz nie był używany (nie nosi jakichkolwiek śladów używania).
 4. W przypadku zwrotu towaru, Nabywca pokrywa koszty wysyłki.
 5. Zwrot towaru uszkodzonego podczas przesyłki z winy Nabywcy(nieodpowiednie zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniami mechanicznymi ) nie będzie uwzględniany.
 6. Reklamacja następuje w sytuacji, gdy do Nabywcy dotarł towar uszkodzony lub wadliwy. W takiej sytuacji Nabywca może zgodzić się na jak najszybszą wymianę towaru przez Sprzedawcę lub częściowy zwrot kwoty. Może również zrezygnować z zakupu i otrzymać całkowity zwrot kosztów jakie poniósł.
 7. W przypadku reklamacji koszty wysyłki pokrywa Sprzedawca.
 8. Do zwracanego towaru należy dołączyć dowód zakupu, czyli paragon lub fakturę, w przeciwnym wypadku reklamacja czy zwrot nie będą uwzględnione
 9. Reklamacje związane z uszkodzeniem produktu podczas transportu będą uwzględniane jedynie w sytuacji, gdy przesyłka została sprawdzona przy odbiorze i został sporządzony stosowny protokół w obecności kuriera. Należy o tym fakcie jak najszybciej powiadomić Sprzedawcę.
 10. Reklamacje zostają rozpatrzone przez Sprzedawcę do 3 dni roboczych od daty otrzymania od Nabywcy oświadczenia.
 11. Przesyłki zwrotne kierujemy na adres: Między Słowami, ul.Podhalańska 21a, 34-700 Rabka-Zdrój.
 12. Zarówno w przypadku zwrotu, jak i reklamacji, zwracany towar powinien dotrzeć do Sprzedawcy nie później niż 7 dni od daty przesłania oświadczenia przez Nabywcę na adres mailowy:kontakt@dziecimiedzyslowami.pl.
 13. 7 dni roboczych od daty otrzymania przez Sprzedawcę zwracanego towaru, nastąpi zwrot należności na konto bankowe Nabywcy.
 14. Jeżeli Nabywca wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sklep, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Nabywcy poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

 

DANE OSOBOWE I POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

 

 1. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 1997 r. nr 133 poz. 883 z późn. zm.) Nabywca ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania. Dane można przeglądać oraz zmieniać po zalogowaniu do sklepu.
 2. Nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem sklepu Nabywca może zgłaszać telefonicznie lub mailowo.
 3. Złożenie zamówienia oznacza akceptację postanowień niniejszego Regulaminu.
 4. W kwestiach nie uregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeksu Cywilnego.

Księgarnia Między Słowami jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni” i uzyskała wsparcie finansowe w wysokości 15740 zł z przeznaczeniem na koszty konsultingu i promocji księgarni, koszty stałe utrzymania lokalu księgarni oraz zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia księgarni.